stoneman miriquidi

Stoneman Miriquidi

Stoneman miriquidi je bajková akce pocházející od Rolanda Staudera. Trasa vede Krušnými horami – převážně z německé strany. Trasa měří necelých 170 km s necelými 4500 výškovými metry. Profil trati je kompletně jezdivý, hodně malých asfaltek, šotolin, polňaček. Ryzí „bajkeřinu“ si užijete pouze na singeltracích, kterých v poměru k délce závodu není mnoho. Nejedná se o závod v klasickém smyslu slova. Koupíš si startovací balíček za 25 EUR (plátěná taška, spousta reklam a slev, který nikdy nevyužiješ, mapa trati, plastová kartička – kterou si procvakneš na každém vrcholu). Za 29 EUR dostaneš navíc upomínkový šutrák. Za 39 EUR dostaneš navíc upomínkovou trofej. Veliké zklamání je však to že tyto trofeje / ceny si můžeš koupit ještě před tím než trasu projedeš (nebo zdali ji pojedeš / dojedeš). Trasu si stáhneš do GPS a i když nemáš na německou část trati mapový podklad a jedeš tam „podle čáry na GPS“, vůbec to nevadí, trasa je perfektně značená. Trasa se jede proti směru hodinových ručiček a startuje v Oberwiesenthalu. Startovací balíček můžeš zakoupit kdekoli na partnerských místech. Vše konkrétní mají uvedeno na jejich webu. Trasu můžete jet 1, 2, 3 dny. Doporučuji si to dát v rámci jednoho dne a nejlépe to berte jako tréning, vhodné jsou větší kola, není nutný full ale hodí se na singeltrecích, jemnější / jezdivější vzorek plášťů a mít něco našlapáno, protože když kopce budeš dávat vestoje, nebo na větší placku budeš výrazně rychlejší. Jak jsem psal šotolina, prašné, asfalt převažuje, typické dlouhé několik kilometrů stoupání okolo 20 stupňů a stejné sjezdy dají zabrat, neboť je to hodně stereotypní používání svalů. Dlouhé, slunečné pasáže na náhorních loukách jsou v létě velice nepříjemné (obzvláště když nezafouká větřík). Nejvíce energie mě stálo stoupání k vodní nádrži od Scheinberbergu a pak samozřejmě na závěr Klínovec. Singeltrack v Rabenbergu nás pěkně nakopnul, obzvláště pasáže které jsou méně zpevněné, nejsou tolik vysypané kamínky a vypadají „přírodněji“. Potůčky a studánky cestou moc nejsou, ale potravin, a pohostinství je dostatek, doporučují si vzít v parných dnech více než jeden bidon (já tak neučinil neboť fototechnika byla už tak dost těžká). Též si přibal nějaké eura.

Pěkný příběh z téhle akce určitě udělá Milan Silný, takže já zde uvedu jenom kratičké souvislosti a nechám za sebe mluvit fotografie: Štěpáne, chceme aby jsi s námi jel Stonemana, aby jsi vzal svojí fototechniku vážící nemálo kilo, dával nám úniky, fotil nás, dojížděl nás a ještě si to s našim týmem R2 pěkně užil. Realita byla taková že jsem neměl připraveného bajka, fototechniku a neměl jsem vůbec natrénováno, nicméně moje výmluvy nezabraly, tak jsem jel. Ranní vstávání v 4 hod. nevyšlo, protože jsme do 3 hod. neuvěřitelně kalili :( Start byl tedy něco po 7 hod. s tím že všichni jsme si vezli pěknou vopici na zádech, mě to teda přišlo spíš jako orangutan vážící 200 kilo a mlátící kladivem do kovadliny / mojí hlavy. Složení našeho týmu tedy bylo: Libor Hůlka (stojící za projektem R2), Milan Silný (stojící za projektem LOUDÁNÍ), Tepex (amatérský koštér pivních moků) a já (Štěpán Stránský). Nakonec jsme to dali za jeden den.

11 Comments for : Stoneman Miriquidi
 1. Odpovědět

  Stepo, moc peknej clanek a jeste lepsi fotky. Mozna – az zase nekam pojedes fotit, tak mim res (myslim tim foceni) a vic kal! Uvidis ty fotky!!! :-)
  S.

  • Roman
  • 29.7.2015
  Odpovědět

  Parádní jak článek tak fotky, už vím co bude moje další akce :)

 2. Odpovědět

  Senzační fotky a s tou zátěží v hlavě a na zádech…pro mě radost i starost

   • stepan
   • 6.8.2015
   Odpovědět

   no hlavne starost s tim kolik financne jsem mel na zadech… a kdybych s tim riznul nekam na zem…

 3. Odpovědět

  Hi guys,

  great pictures you made at your Stoneman trip. May we use one or two to publish it at the official Stoneman Miriquidi facebook fan page?

  Nasle,

  Philipp

 4. Odpovědět

  Hi Stepan,

  great pics from LOUDÁNÌ! I love the one with the yellow dressed guy in the wood and the VW. Thanks for let us use some pics for facebook. So I hope to welcome you again at Stoneman Miriqudi. Please tell your sports-mad czech fellows about it!

  Nasle,

  Philipp

   • stepan
   • 7.8.2015
   Odpovědět

   yollow dressed biker has dress from race „ultramaraton 1000miles trans czechoslovakia“. of course I promoting information about Stoneman, some guys it will go… by

 5. Odpovědět

  So just have a look at the facebook fan page: https://www.facebook.com/StonemanMiriquidi?ref=hl

Napište koment